İMKB ‘de PENGUEN GIDA (PNGD)

2019 FAALİYET RAPORU

PDF İndir

PENGUEN'DEN HABERDAR OLUN

Basın Bültenleri

Basın Bültenleri

Penguen’den Haşlanmış Nohut, Barbunya ve Fasulye

Hemen aç, ısıt ve ye!

Türkiye gıda sektöründe ilklerin öncüsü olan Penguen Gıda, yeni bir ürün serisiyle tüketicilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Penguen Haşlanmış Nohut, Haşlanmış Kuru Fasulye ve Haşlanmış Barbunya…

Bu ürünler, normalde bir gece öncesinden suya yatırılmış ve daha sonra haşlama işlemi yapılmış ürünlerin kıvamında. Böylece hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz.  Katkısız olarak üretilen haşlanmış ürünlerin suyunu süzüp yemeğinizi yapmak için tencereye koyduğunuz malzemelere eklemeniz ve 5 dakika pişirmeniz yeterli olacak. Arzu ederseniz pişirmeden de suyunu süzerek salatalarda kullanabilirsiniz.

 Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için dengeli ve sağlıklı beslenmek, gün geçtikte daha fazla önem kazanıyor. Bu nedenle alınan gıdalar özenle seçilmeli. Baklagillerden alınan bitkisel protein, günlük alınması gereken protein miktarında önemli bir yer tutuyor.

 Tüm dünyanın severek tükettiği, son derece besleyici olan bakliyatın her tanesi, gerçek bir protein deposu… Bu besinlerin bileşiminde B vitamini kompleksi ve E vitamini de bulunuyor.

 Sofralarımızın baş tacı olan bakliyat ürünleri, mutfak kültürümüzde önemli yere sahip. Bunu çok iyi bilen Penguen, tamamı yerli mahsul olan en kaliteli bakliyat ürünlerini kullanarak tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak, tamamen katkısız ve çok sağlıklı haşlanmış bakliyat serisini sunuyor.

12.08.2010
-Tüm Haberler- < Geri
RSS Facebook Twitter instagram Google Plus Pinterest Linkedin Flickr Youtube Vimeo Daily Motion Google Maps Google Earth Bing

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2012 Penguen Gıda

Floki