İMKB ‘de PENGUEN GIDA (PNGD)

2019 FAALİYET RAPORU

PDF İndir

PENGUEN'DEN HABERDAR OLUN

Basın Bültenleri

Basın Bültenleri

Penguen Gıda’dan üçüncü çeyrekte rekor faaliyet kârı artışı

Faaliyet kârı %143 oranında artarak 4 milyon TL’ye ulaştı

Tamamı yerli üretim olan meyve ve sebzelerden ürettiği reçel, sebze konserveleri, hazır yemek, salça, turşu ve dondurulmuş gıda ürünleri ile hazır gıda sektörünün öncü markası olan Penguen Gıda rekor kâra imza attı.

 Penguen Gıda A.Ş. Genel Müdürü Aykan Sözüçetin’in yaptığı yazılı açıklamaya göre; Penguen Gıda geçen senenin 9 aylık döneminde yaklaşık 1 milyon 670 bin TL olan faaliyet kârını bu yılın aynı döneminde %143 oranında artırarak 4 milyon 61 bin TL’ye yükseltti.  Açıklamada, Penguen Gıda’nın net satışlarını geçen senenin aynı dönemine göre %18 oranında artırarak 52,9 milyon TL’den 62,3 milyon TL’ye, brüt satış kârını ise %49 oranında artırarak 15,5 milyon TL’ye çıkardığı bildirildi.

Aykan Sözüçetin, daha şimdiden 70 milyon TL olan 2008 yılsonu net satış rakamlarına yaklaşıldığını ve son çeyrek satışları ile birlikte yılsonu ciro hedefi olan 85 milyon TL’ye ulaşılması yönünde doğru yolda olduklarına dikkat çekti.
12.11.2009
-Tüm Haberler- < Geri
RSS Facebook Twitter instagram Google Plus Pinterest Linkedin Flickr Youtube Vimeo Daily Motion Google Maps Google Earth Bing

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2012 Penguen Gıda

Floki