İMKB ‘de PENGUEN GIDA (PNGD)

2019 FAALİYET RAPORU

PDF İndir

PENGUEN'DEN HABERDAR OLUN

Basın Bültenleri

Basın Bültenleri

Penguen Gıda yine İhracat Lideri

Penguen Pazarlama A.Ş. meyve ve sebze mamülleri alanında 2007 yılı verilerine göre en çok ihracat yapan şirket olarak Türkiye birincisi oldu.

T.C. Başbakanlık ve Dış Ticaret Müsteşarlığınca bu yıl on birincisi düzenlenen11. Dış Ticaret Haftası kapsamında Türkiye genelinde sektör firmalarına "İhracat Başarı Ödülleri" Ankara' da Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Ankara Sheraton Otel' de düzenlenen ödül törenine Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Sn. Kürşat Tüzmen ve çok sayıda bürokrat ile ihracatçı katıldı. Penguen Pazarlama A.Ş. sektöründe verildiği yıldan bu yana sürekli müdavimi olduğu ödülü bu yıl bir kez daha aldı.Ödülünü Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan' dan alan Penguen Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Orhan Gençoğlu "Küreselleşmenin bu denli hızlı yaşandığı bir dünyada Türkiye 'nin bir tarım ülkesi olması nedenli rolü gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Özellikle cari açığın önem kazandığı bugünlerde katma değeri yüksek, ülkemize net döviz girdisi sağlayan bir sektör olan tarım sektörü en az Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi devletimiz tarafından desteklenmelidir. Bu durum çok iyi değerlendirilirse şu an 1 milyar ABD doları seviyesinde olan sektör ihracatının en az 2 – 3 misline ulaşması olasıdır. Nüfusumuzun %30 'unu tarım kesimi oluşturmaktadır. İstihdamın bu kadar yoğun olduğu bu sektör, gerekli önlemlerin bugünden alınması halinde işsizliğin ve cari açığın en önemli önlem kalemlerinden biri olacaktır" dedi. Gençoğlu, Türkiye 'nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Penguen Gıda 'nın tüketici ihtiyaçlarına göre şekillenen yenilikçi ürün gamı ile İç Pazarda da sektörünün lideri olmaya devam edeceğini kaydetti.

15.10.2008
-Tüm Haberler- < Geri
RSS Facebook Twitter instagram Google Plus Pinterest Linkedin Flickr Youtube Vimeo Daily Motion Google Maps Google Earth Bing

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2012 Penguen Gıda

Floki