İMKB ‘de PENGUEN GIDA (PNGD)

2019 FAALİYET RAPORU

PDF İndir

PENGUEN'DEN HABERDAR OLUN

Basın Bültenleri

Basın Bültenleri

Penguen Gıda'dan yeni yatırım atağı

“Şirket, makineli tarım yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor…”

Reçel, sebze konserveleri, hazır yemekler, salça, turşu, dondurulmuş gıda gibi alanlarda %100 yerli üretimiyle Türkiye’nin önde gelen markalarından biri olan ve ülkemizde makineli tarımın gelişimine öncülük eden Penguen Gıda, bu alanda yeni atılımlar yapmaya devam ediyor.

Teknoloji ve AR-GE yatırımlarına kurulduğu günden bu yana büyük önem veren, sektöründe birçok ilke imza atmayı başaran ve 10.000’e yakın çiftçisi ile sözleşmeli tarımın öncülerinden olan Penguen Gıda, verimliliği arttırabilmek amacıyla ikinci bezelye hasat makinesini ve fasulye ile ıspanak hasat makinesi aldı.

Toplam değeri 2 milyon doların üstünde olan bu makineler sayesinde geçen yılın tam 4 katı bezelye tonajına ulaştıklarını ve bu sayede bezelye ürünü cirolarını 10 milyon TL seviyesine çıkardıklarını kaydeden Penguen Gıda Genel Müdürü Aykan Sözüçetin, tarım işçisi bulunamadığı için malı kuruyan çiftçilerimize de bu sayede can simidi olduklarını sözlerine ekledi.

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu ancak bu potansiyelin verimli kullanılamadığını belirten Sözüçetin, geniş alanlarda yapılan makineli tarım ile Türk tarımının gelişeceğini, Penguen Gıda’nın da bu konuda sektörüne liderlik ettiğini ifade etti. 250.000 metrekare açık ve 75.000 metrekare kapalı üretim alanına sahip Penguen Gıda, Avrupa’nın en modern tesislerine ve en üst düzey kalite belgelerine sahip markalardan biri olarak biliniyor.

15.07.2011
-Tüm Haberler- < Geri
RSS Facebook Twitter instagram Google Plus Pinterest Linkedin Flickr Youtube Vimeo Daily Motion Google Maps Google Earth Bing

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2012 Penguen Gıda

Floki